Hanife Marzıoğlu

Merhaba, sayfama hoş geldin! Ben Hanife Marzıoğlu. Kayseri'de doğdum ve büyüdüm. İlk ve ortaokul eğitimini burada tamamladım. Üniversite alan tercihlerinde seçim yaparken; insanları anlamaya, dinlemeye, sorunlara farklı bakış açılarından bakmaya ve çözümler üretmeye yatkın mizacımdan dolayı psikoloji ve danışmanlık bölümlerini ilk sıralarda tercih ettim. Erciyes Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü kazanarak alanıma duyduğum heyecan ve isteklilikle 4 yıllık lisans eğitimini başarıyla tamamladım. Lisans eğitimim boyunca öğrenci konseylerinde, sosyal faaliyetlerde ve sorumluluk projelerinde yer aldım. Özel ve devlet kurumlarının farklı kademelerinde staj gördüm. Grupla Psikolojik Danışma ve Bireysel Danışma tekniklerini terapist/danışman olarak yürüterek daha öğrenci iken psikolojik danışma becerilerini uygulamaya başladım. Ayrıca yine bu süreçte seminer, kongre ve eğitimlere katıldım.

2014 yılında tamamladığım lisans eğitimiyle Gaziantep'te çalışma hayatına ilk adımı attım. Dört yıl boyunca bulunduğum bu il; özellikle çocuk, ergen, yetişkin ve ebeveyn danışmanlığı üzerine çalışıp başarılar kazanmama yardımcı olmuş; bir yandan eğitim ve seminerler almaya imkân sunarak kendimi geliştirmeme kazanım sağlamıştır. 2018 yılında ise Kayseri'ye dönerek çalışmalarımı burada sürdürmeye karar verdim. Halen Kayseri'de psikolojik danışman olarak çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift ve cinsel danışmanlık alanlarında psikolojik destek hizmeti sunmaya devam etmekteyim. Mesleki hayatım boyunca online ve yüz yüze sayısız aile eğitimleri ve motivasyon seminerlerinde konuşmacı olarak yer aldığımı da belirtmek isterim. Ayrıca yaşam boyu gelişime verdiğim önem ile çıktığım bu mesleki serüvende 2022 yılında Yüksek Lisansımı Klinik Psikoloji alanında yapmaya hak kazandım. Türk PDR Derneği üyesiyim.

Aldığım Eğitimler

2013
İstanbul Ticaret Üniversitesi

2nd International Counseling and Education Conference, A Training Program in Family Counseling- Conflict Resolution and Mediation- 35 Techniques Every Counselor Should Know.

2019
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Dikkat Arttırma Teknikleri Uygulayıcı Kursu Sertifika Programı

2019
Türk Pdr Derneği,

Çocuk Değerlendirmede Objektif-Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

2019
Türk Pdr Derneği

Seksofonksiyonel Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi(Vajinismus-Disparoni) Sertifika Programı

2019
Türk Pdr Derneği

Seksofonksiyonel Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi(Cinsel Istek Bozukluğu) Sertifika Programı

2019
Türk Pdr Derneği

Çocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Programı/Çepsp-101 Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

2019
Gümüşhane Üniversitesi

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

2019
Türk Pdr Derneği

Bilişsel-Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

2020
Mindfulness Institute

Mindfulness Temelli Stres Azaltma(MBSR) Sertifika Programı